łaźnie parowe

i inne atrakcje

PDF Drukuj Email

Twój inwestor oczekuje unikalnych rozwiązań w projektowanej łaźni parowej?

Niektórzy nie lubią eksperymentować - wolą sprawdzone rozwiązania. My staramy się być elastyczni. Jedynie ograniczenia jakie bierzemy pod uwagę, to warunki pracy łaźni parowej. Każdy nowatorski pomysł traktujemy jak swego rodzaju wyzwanie.

Skontaktuj się z nami i powiedz co chciałbyś osiągnąć - spróbujemy znaleźć rozwiązanie możliwe do zastosowania w łaźni parowej.

Zastanawiasz się jak zaprojektować pomieszczenie łaźni parowej i pomieszczenia towarzyszące oraz jakie instalacje należy uwzględnić?

Przy projektowaniu pomieszczenia łaźni nie ma specjalnych ograniczeń. W celu efektywnego wykorzystania zainstalowanej mocy zaleca się nie przekraczać wysokości 2,3m. Urządzenia łaźni parowej najwygodniej zainstalować w pomieszczeniu technicznym, które powinno znajdować się jak najbliżej łaźni. Może być także powyżej lub poniżej pomieszczenia łaźni. Gorszym, chociaż dopuszczalnym rozwiązaniem jest montaż generatora pary na zewnątrz łaźni, bezpośrednio na jej ścianie. Generator można w takim przypadku zabudować np. szafką. Pamiętać jednak należy, że urządzenie wytwarzając parę nie pracuje bezgłośnie. Może to być uciążliwe, jeżeli w sąsiedztwie generatora zamierzamy zorganizować miejsce do relaksacji.

Polecamy:
warunki techniczne - łaźnia ceramiczna
warunki techniczne - łaźnia z tworzywa
jak to zrobić taniej ?

Nie masz pewności czy materiał, z którego projektujesz łaźnię parową może być użyty do tego celu?

Warunki łaźni parowej narzucają spore ograniczenia co do stosowanych materiałów użytych do jej budowy. Poza 100% wilgotnością mamy tutaj na dodatek do czynienia z parą wodną. Wymaga to zastosowania wewnątrz łaźni materiałów odpornych na stały kontakt z wilgocią oraz izolacji paroszczelnych. Sprawdzone rozwiązania to tworzywo sztuczne oraz mozaika szklana w połączeniu z fugami epoksydowymi i odpowiednią chemią budowlaną. Konieczne jest takie wykonanie łaźni, które eliminuje wszelkie szczeliny i miejsca trudne do czyszczenia i dezynfekcji. Pamiętać należy, że warunki panujące w łaźni parowej są wręcz idealne do rozwoju drobnoustrojów. Z tego także powodu, w przypadku zastosowania kamienia naturalnego jako materiału do budowy łaźni, należy unikać odmian o porowatej strukturze. Dodatkowo w przypadku zastosowania kamienia pojawia się problem dużej bezwładności cieplnej tego materiału, co przekłada się na bardzo długi czas rozgrzewania powierzchni kamiennych. Można ten stan poprawić stosując ogrzewanie powierzchniowe, chociaż generalnie wpływa to niekorzystnie na pracę łaźni parowej.

Ściany muszą posiadać odpowiednią izolacje termiczną. Dobry efekt daje zastosowanie płyt budowlanych z rdzeniem ze spienionego polistyrenu, które przed położeniem mozaiki szklanej należy pokryć izolacją paroszczelną.

W przypadku tworzywa sztucznego ważne jest, żeby przystosowane ono było do pracy w podwyższonych temperaturach oraz najlepiej, jeżeli posiada gładką powierzchnię łatwą do utrzymania w czystości i na łączeniach elementów nie występują szczeliny trudne do dezynfekcji.

Polecamy:
drzwi do łaźni
jak to zrobić taniej ?
ogrzewanie powierzchniowe

Coś Cię powstrzymuje przed wydaniem sporej kwoty na urządzenia wprawdzie firmowe, ale ubogie funkcjonalnie?

Łaźnie parowe, zwłaszcza w porównaniu z saunami suchymi, są rozwiązaniem stosunkowo drogim. Wpływa na to specjalna metoda budowy wymagająca zastosowania zaawansowanych technologicznie materiałów oraz instalacja drogich urządzeń wyposażenia. Na technologii trudno zaoszczędzić, natomiast warto wnikliwie przyjrzeć się wyposażeniu. Często wiele zapłacimy za urządzenia importowane, których cena nie zawsze ma odzwierciedlenie w ich możliwościach. Sama łaźnia jest artykułem luksusowym, więc niewątpliwie błędem jest instalowanie do jej obsługi najprostszych i najtańszych urządzeń. Z kolei wybierając wśród urządzeń z wyższej półki cenowej warto przeanalizować ich możliwości. Ogólnie znaną regułą jest fakt, że towary importowane (pomijając oczywiście Chiny) są znacznie droższe od produktów krajowych o porównywalnej funkcjonalności. Rozeznając dokładnie rynek łatwo znaleźć np. generatory rodzimej produkcji posiadające o wiele większe możliwości, niż produkty obce - płacąc dodatkowo niższą cenę. Często urządzenia takie posiadają unikalne funkcje mające istotne znaczenie w prawidłowej obsłudze łaźni parowych.

Polecamy:
system SBE
jak to zrobić taniej ?

Chcesz mieć w łaźni interesującą atrakcję, która jest zainstalowana w ostatnio odwiedzonej przez Ciebie łaźni parowej?

Atrakcje w dziedzinie odnowy biologicznej są jedną z najcenniejszych wartości. Co chwilę na rynku pojawia się jakaś nowość mająca podnieść atrakcyjność lub skuteczność prowadzonych zabiegów. Doceniamy wartość tego typu rozwiązań i pozostajemy otwarci na wszelkie nowości. Już wiele razy obserwacje naszych klientów przyczyniły się do realizacji podobnych rozwiązań w ich inwestycjach. Nierzadko rozwiązania te były wzbogacone o dodatkowe funkcje lub w oparciu o poczynione obserwacje stworzone zostały zupełnie nowe urządzenia.

Pracownicy recepcji mylą łaźnię parową z sauną?

Z upływem czasu sytuacje takie zdarzają się coraz rzadziej, ale jeszcze parę lat temu nagminnie spotykaliśmy się z tym zjawiskiem. Jedyne skuteczne rozwiązanie to zdobycie niezbędnej wiedzy w tej kwestii.

Polecamy:
opis łaźni

Właśnie Twój hotel stracił kolejnego klienta, który przed rezerwacją pokoju zapytał: "Czy można u Was skorzystać z łaźni parowej?"

Nie jest rzeczą miłą przyznawać się do standardu niższego, niż oczekiwany przez klienta. Jeszcze nie tak dawno sauna, na skutek znamion nowości, była elementem podnoszącym atrakcyjność hotelu. Teraz stanowi standard. Podobną drogą zmierza łaźnia parowa. Umożliwia ona zupełnie inny rodzaj relaksu i nigdy oba te rozwiązania - sauna sucha i łaźnia parowa - nie będą się zastępowały, mogą się natomiast skutecznie uzupełniać. Każdy z tych sposobów odnowy biologicznej ma swoich zwolenników, a niewątpliwie wiele osób ceni sobie korzystanie z obu tych rozwiązań łącznie.

Generator pary uległ awarii i przewidywany czas naprawy potrwa np. 10 dni?

Jak to często bywa, mamy na dodatek akurat ważnych klientów, którym zależało na kąpieli w łaźni parowej...

Nie da się skutecznie wyeliminować awarii sprzętu, ale można skuteczniej zorganizować serwis. W celu maksymalnego skrócenia czasu reakcji proponujemy skorzystać z usługi "non-stop". Usługa ta oferowana jest do urządzeń naszej produkcji i polega na takim sposobie instalacji urządzenia, aby jego demontaż i montaż był prosty i szybki. Natychmiast po uzyskaniu zgłoszenia o uszkodzeniu, do klienta wysłany zostaje egzemplarz zastępczy urządzenia. Jego montaż może wykonać osoba obsługi technicznej obiektu - ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne możliwość pomyłki została praktycznie wyeliminowana. Uszkodzone urządzenie zostaje wysłane do naprawy, ale łaźnia pracuje w dalszym ciągu. Dzięki takiemu rozwiązaniu naprawy trwające nawet kilka dni nie są dla klienta uciążliwe.

Polecamy:
usługa "non-stop" - szczegóły
warunki umowy "non-stop"

Jakieś importowane urządzenie wyposażenia łaźni odmówiło współpracy, lokalny dystrybutor uszkodzony element może sprowadzić w terminie kilku tygodni lub wymienić urządzenie na nowe (okres gwarancji niestety upłynął)?

Kolejny argument za wyrobem krajowym: dostępność części zamiennych.

Będąc producentem, a nie tylko dystrybutorem, posiadamy możliwość zupełnie innej reakcji w momencie wystąpienia problemów technicznych. Dostępność części zamiennych jest dużo większa, a jeżeli dodatkowo wykorzysta się serwisową usługę "non-stop", uzyskuje się dużo bardziej komfortową sytuację, niż w przypadku urządzeń importowanych. Zalety tego rozwiązania są odczuwalne zarówno w okresie gwarancji, jak i po jego upływie.

Polecamy:
usługa "non-stop" - szczegóły
warunki umowy "non-stop"

Klienci chwalą nastrojowy klimat Twojej łaźni. Jednak Ty wiesz, że zastosowane delikatne światło bardzo utrudnia utrzymanie łaźni w czystości.

Niewielka rzecz a jakże praktyczna - regulacja natężenia oświetlenia w łaźni parowej. Ta rzadko spotykana w generatorach importowanych funkcja znakomicie ułatwia użytkowanie łaźni.

Polecamy:
funkcje generatora IQ

Ze stropu łaźni mocno kapie woda?

To często spotykany problem łaźni parowej. Mimo powszechnego mniemania, nie zawsze skutecznie daje się go wyeliminować przez zastosowanie odpowiedniego kształtu stropu. Jeżeli stanowi to bardzo istotny problem można spróbować innego rozwiązania.

Polecamy:
kapiący strop

W Twojej łaźni parowej często brakuje pary?

Przyczyn może być kilka, kilka jest też sposobów walki z tym zjawiskiem. Jeśli to możliwe, można zmniejszyć izolację cieplną łaźni lub usprawnić wentylację. Należałoby również wyłączać ogrzewanie powierzchniowe podczas kąpieli (jeżeli jest ono zainstalowane). Jednak najpraktyczniejszym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie generatora pary o zmiennej mocy.

Polecamy:
brak pary

Wprawdzie Twoje "gwiaździste niebo" było kiedyś miłą atrakcją, jednak teraz nudzi Cię już stale ta sama kolejność zmiany kolorów światłowodów?

Systemy oświetlenia światłowodowego na bazie źródła halogenowego i obrotowego filtru barwnego to już powoli przeżytek.

Polecamy:
projektor światłowodowy i inne urządzenia

Chcesz wszystkie urządzenia łaźni parowej obsługiwać jednym sterownikiem?

Apetyt na nowe urządzenia w łaźni parowej, usprawniające jej pracę lub stanowiące dodatkowe atrakcje, wydaje się być nieograniczony. Dozowniki emulsji zapachowych, różne systemy oświetlenia, pompy solankowe, zaawansowane systemy wentylacji, instalacje alarmowe, biosauna, urządzenia do kąpieli błotnych, podgrzewane ławy do masażu, chromoterapia, system dezynfekujący - to tylko przykłady takich rozwiązań. Łatwo wyobrazić sobie, jak kłopotliwa mogłaby się stać obsługa tych wszystkich urządzeń, gdyby każde z nich wymagało niezależnego urządzenia sterującego. Tymczasem istnieje możliwość obsługi wszystkich urządzeń wyposażenia łaźni parowej przy pomocy jednego sterownika.

Polecamy:
generator pary i sterownik
system SBE

Widzisz sens w tym, aby obsługa urządzeń wyposażenia mogła być wykonywana w trakcie kąpieli parowej, bez potrzeby wychodzenia z łaźni?

Niektórzy twierdzą, że sterownik jako urządzenie elektroniczne, nie powinien być instalowany wewnątrz łaźni parowej. Oczywiście jeżeli jest on odpowiednio wykonany, nic nie stoi na przeszkodzie by montować go na ścianie wewnętrznej łaźni. Ułatwia to znakomicie obsługę, umożliwiając zmianę parametrów pracy łaźni bez wychodzenia z niej. Prawdą natomiast jest, że w obiektach publicznych nie udostępnia się raczej sterowników do ogólnego użytku. Przemawia za tym obawa przed zniszczeniem, bądź nieodpowiednim doborem parametrów pracy. Ten ostatni problem można rozwiązać stosując sterowniki o ograniczonej funkcjonalności. Można na przykład zablokować część przycisków i umożliwić tylko wybór jednego z kilku zdefiniowanych wcześniej programów.

Polecamy:
generator pary i sterownik
system SBE

Masz przeciągi w łaźni lub po wejściu do niej myślisz "przydałoby się tutaj otworzyć okno"?

Te problemy rozwiązać może jedynie skuteczna wentylacja. Wentylowanie łaźni parowej jest jednym z bardziej skomplikowanych zagadnień, z którymi borykają się firmy budujące łaźnie. Mówiąc w skrócie, najbardziej celowe jest takie rozwiązanie wentylacji, aby ustawień jej parametrów można było dokonać już po uruchomieniu łaźni.

Polecamy:
wentylacja łaźni

Hałas generatora lub pary, która pod ciśnieniem przepływa przez instalację, zaburza komfort kąpieli?

Aby rozgrzać zimną łaźnię parową konieczne jest użycie maksymalnej mocy generatora pary. Wiąże się to z dużym wydatkiem pary, która przemieszczając się w instalacji parowej z dużą prędkością wywołuje czasem uciążliwy hałas. Co prawda po nagrzaniu łaźni nie jest już konieczne wykorzystywanie całkowitej mocy generatora, ale niewiele firm oferuje generatory o zmiennej mocy. Poza tym cena takich urządzeń pochodzących z importu jest bardzo wysoka.

Polecamy:
hałas instalacji parowej

Chcesz mieć możliwość wyboru zapachu oraz intensywności aromaterapii w zależności od nastroju?

Aby stosować aromaterapię z prawdziwego zdarzenia konieczne jest zastosowanie co najmniej kilku zapachów. Ponadto w zależności od zastosowanego aromatu powinno się mieć możliwość łatwego zmieniania natężenia każdego z używanych zapachów i to najlepiej niezależnie od pozostałych. Tylko w ten sposób będziemy mogli wykorzystać skutecznie działanie terapeutyczne olejków eterycznych i dostosować je indywidualnie dla każdego użytkownika.

Polecamy:
aromaterapia i inne urządzenia

Tobie również wydaje się logiczne, że generator pary, po zagotowaniu wody, powinien zmniejszyć swoją moc?

Powszechnie wiadomo, że ilość energii potrzebna do zagotowania wody jest dużo większa od energii koniecznej do utrzymania tej samej wody w stanie wrzenia. Zmienna moc generatora, poza racjonalnym wykorzystaniem energii, daje szereg dodatkowych korzyści.

Polecamy:
generator IQ - zmienna moc

Uważasz, że obecny stan techniki powinien pozwalać na zintegrowanie działania wielu urządzeń pracujących w łaźni?

Wykorzystując obecność mikroprocesora w generatorze pary, można zastosować generator jako jednostkę centralną, sterującą pracą innych urządzeń wyposażenia łaźni parowej.

Polecamy:
system SBE

Okazuje się, że łaźnia, którą posiadasz, jest - delikatnie mówiąc - nieco przestarzała?

Nie zawsze oznacza to potrzebę budowy nowej łaźni. Jeżeli przy budowie łaźni nie popełniono rażących błędów technologicznych, to może się okazać, że stosunkowo łatwo będzie nadać jej nowe, atrakcyjne oblicze. Oczywiście nie ma tutaj uniwersalnych recept - wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Polecamy:

jak to zrobić taniej ?

Nie przekonuje Cię zdawkowa argumentacja i masz nieodparte wrażenie, że od urządzeń wyposażenia łaźni parowej można oczekiwać czegoś więcej?

Dopiero po pewnym okresie eksploatacji łaźni parowej jesteśmy w stanie wyrobić sobie zdanie na jej temat. Bardzo pomocna w tym względzie jest obserwacja innych podobnych obiektów. Często okazuje się, że po pewnym czasie użytkowania część urządzeń kwalifikuje się do gruntownego remontu lub nawet likwidacji. Warto wówczas rozważyć ewentualność wymiany części wyposażenia na bardziej nowoczesne.

Wiesz jak wzbogacić urządzenia łaźni parowej o nową funkcję lub masz nowy sposób na regenerację i relaks?

Jedną z istotnych zalet korzystania z wyrobów kreatywnego producenta krajowego, za jakiego się uważamy, jest możliwość realnego wpływu na jego działalność. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i sugestie, mające na celu usprawnienie lub uatrakcyjnienie łaźni parowych lub innych obiektów sektora SPA. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w branży i możliwości, jakie stwarza technika mikroprocesorowa jesteśmy w stanie zrealizować wiele ciekawych i ambitnych projektów. Niewątpliwie w przypadku producentów zagranicznych dużo trudniej o taką współpracę.

Twoich potrzeb nie zaspokajają urządzenia o jedynie podstawowej funkcjonalności?

Funkcjonalne wnętrze, atrakcyjne oświetlenie, starannie dobrana mozaika szklana - tak może wyglądać dobrze zaprojektowana i starannie wykonana łaźnia parowa. Nie jest zapewne dobrym rozwiązaniem wyposażenie jej w najprostszy generator pary i pompę aromatów dozującą jeden zapach - nazywanej na wyrost aromaterapią. Może lepiej sięgnąć po urządzenia bardziej zaawansowane funkcjonalnie, zwłaszcza jeżeli cenowo będą niewiele droższe? Nawet jeżeli finanse stanowią istotne ograniczenie, to lepiej zrezygnować na razie z jakiegoś urządzenia dodatkowego, ale przygotować instalację do zainstalowania go w przyszłości, mając dodatkowo pewność, że urządzenie to będzie dobrze współpracowało z resztą, bo jest dedykowane do tego systemu. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne rozeznanie możliwości urządzeń, które chcemy zainstalować, ponieważ nawet funkcje, których celowości na pierwszy rzut oka nie doceniamy, mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości.

Polecamy:
system SBE

Być może kiedyś zdecydujesz się na budowę łaźni parowej i - przy okazji prowadzonego remontu - chcesz przygotować niezbędne instalacje?

Nie zawsze możemy zrealizować wszystkie nasze zamierzenia od razu. Jeżeli jednak przewidujemy ewentualność budowy łaźni parowej, dobrze jest rozeznać nieco temat i odpowiednio przygotować ewentualną realizacje w przyszłości.

Polecamy:
warunki techniczne - łaźnia ceramiczna
warunki techniczne - łaźnia z tworzywa

Kupując urządzenia dzisiaj, chcesz mieć możliwość skorzystania z nowych rozwiązań w przyszłości?

Podejmując decyzję o kupnie urządzeń wyposażenia warto zorientować się w możliwości ich usprawniania w przyszłości.

Stosowana przez nas technika mikroprocesorowa znakomicie ułatwia poprawę funkcjonalności urządzeń w przyszłości poprzez uaktualnianie wersji oprogramowania.

Dodatkowo współpracujące ze sobą urządzenia połączone są w otwarty system, który umożliwia jego rozbudowę w przyszłości.

Polecamy:
system SBE - opcje

Masz problemy z serwisem, bo na zamówione części zamienne czekasz zbyt długo, a kiedy już dotrą, okazuje się, że są inne od tych, które zamówiłeś?

Takie sytuacje niestety się zdarzają. Jeżeli jeszcze mamy na karku odbiór techniczny, to strach pomyśleć o konsekwencjach. Sytuacja będzie dużo mniej skomplikowana jeżeli od dostawcy dzieli nas kilkadziesiąt lub paręset, zamiast paru tysięcy kilometrów.

Najlepiej realizujesz się w kształtowaniu przestrzeni, natomiast uważasz, że montaże lepiej zlecić komuś innemu?

Czasem nie warto zajmować się wszystkim. Często dużo lepsze efekty uda się osiągnąć zlecając część prac zaufanemu i doświadczonemu wykonawcy. Jeżeli chcecie Państwo nas przetestować - zapraszamy do współpracy.

Szukasz czegoś dla wymagających klientów?

Niewątpliwie nasze urządzenia przeznaczone są dla bardziej wymagających klientów. Wynika to głównie z ich rozbudowanej funkcjonalności. Z naszych ponad dwudziestoletnich obserwacji wynika, że oczekiwania klientów stale rosną i trzeba się mocno starać, żeby sprostać ich wymaganiom. Dlatego też nie traktujemy naszych wyrobów jako finalne rozwiązania. Jesteśmy zawsze gotowi, aby je w dalszym ciągu udoskonalać i wzbogacać o dodatkowe funkcje oraz rozszerzać ich możliwości.

 


 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie - zadaj je tutaj: Formularz