łaźnie parowe

i inne atrakcje

Drzwi do łaźni parowych i innych pomieszczeń SPA PDF Drukuj Email

Specjalistyczne drzwi do łaźni parowych produkujemy od 2002r. Wykonujemy je na potrzeby swoich realizacji, chociaż nasze drzwi znajdują nabywców także wśród innych wykonawców łaźni parowych w kraju i za granicą.

Analizując przydatność drzwi do łaźni parowej warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Konstrukcja
Drzwi posiadają szczelną i solidną spawaną ościeżnicę aluminiową, wyposażoną w odpowiednio profilowany próg, utrudniający wypływanie skroplin na zewnątrz łaźni.
Standardowo drzwi wyposażone są w solidne zawiasy o dużej nośności, co zapewnia stabilne utrzymanie tafli nawet przy znacznych jej rozmiarach.

Trwałość powierzchni
Ościeżnica jest malowana proszkowo. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni do malowania. Stosujemy dodatkową kąpiel tzw. chromianowanie, które zdecydowanie poprawia adhezję powłoki lakierniczej do podłoża. Ma to istotne znaczenie w warunkach łaźni parowej. Na życzenie klienta ościeżnica może zostać pomalowana na dowolny kolor z palety RAL.

Utrudniony rozwój drobnoustrojów
Warunki panujące w łaźni parowej sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Dobrze wykonana łaźnia powinna być pozbawiona wszelkich miejsc trudnych do utrzymania w czystości. Dlatego zastosowanie drzwi wykonanych technologią właściwą dla standardowej stolarki aluminiowej (wykorzystanie typowych profili) nie jest wskazane. Problem w takim przypadku stwarzają wszelkie trudne do wyczyszczenia i odkażenia szczeliny lub załamania kształtu profili, nakładki bądź wsuwane uszczelki. Sam kształt profilu uszczelki ma tutaj bardzo istotne znaczenie. Przykładowo zastosowanie uszczelki o profilu zamkniętym (tworzącym rodzaj rurki) stwarza doskonałe, bo praktycznie niemożliwe do odkażenia miejsce, w którym może odbywać się niepożądana aktywność biologiczna. Ze względu na powyższe uwarunkowania uszczelka w naszych drzwiach posiada łatwy do czyszczenia przekrój listkowy i jest dodatkowo wklejana w ościeżnicę.

Bezpieczeństwo
Drzwi wyposażone są w taflę z bezpiecznego szkła hartowanego i zamykacz rolkowy zapewniający łatwość otwierania. Ze względu na opisane wyżej wymogi higieniczne nie stosujemy uszczelek magnetycznych.

Dodatkowe opcje wykonania:

  • dowolne wymiary ościeżnic,
  • możliwość wykonania bez progu,
  • ościeżnice o kształcie skośnym i łukowym,
  • kolory w skali RAL na zamówienie,
  • tafle piaskowane (wzory),
  • tafle dymione (antisol),
  • tafle satynowane (satinate),
  • montaż okuć wskazanych przez klienta.

 

Więcej na ten temat:
problem czystości w łaźni parowej